Vištiena troškinta sidre

Vištiena troškinta sidre
Ketvirtadienis, rugpjūčio 22, 2019

Nors vištieną gaminame gana dažnai, kartais pritrūksta naujų idėjų kaip ją paruošti, kad paskanauti kažko naujo, neatrasto. Vištiena troškinta sidre - tobulas patiekalas vakarienei, sužavėsiantis net ir išrankiausią svečią.

Reikės:

1 v.š. alyvuogių aliejaus

1 kg. vištienos

Druskos

4 šalotinių svogūnų

1 saliero lapkočio

5 stiebelių šviežio čiobrelio

2 skiltelių česnako

2 v.š. kokybiško brendžio

2 v.š. miltų

100 ml. vištienos sultinio

400 ml. „Keltys“ ekologiško obuolių sidro

2 rūgščių obuolių

100 ml. grietinėlės

Paruošimas:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Kol orkaitė kaista paruoškite vištieną – gabalėlius nusausinkite ir apibarstykite druska. 

2. Įkaitinkite gilų kepimo indą  su alyvuogių aliejumi, sudėkite vištieną ir apkepkite ją iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Apkepusią vištieną išimkite iš keptuvės, o likusius riebalus atidėkite vėlesniam naudojimui. 

3. I tą pačią keptuvę sudėkite susmulkintus šalotinius svogūnus ir salierą, porą čiobrelio stiebelių ir apkepinkite ant silpnos ugnies apie 5 minutes, kol svogūnai suminkštės. Tada sudėkite susmulkintą česnaką ir pakepkite dar apie 30 sekundžių. Tuomet į keptuvę supilkite brendį, sumaišykite jį su daržovėmis ir kaitinkite kol išgaruos alkoholis. 

4. Tada suberkite miltus, ir maišykite tol, kol jie pasidarys pastos konsistencijos. Lėtai supilkite vištienos sultinį ir maišykite tol, kol viskas tolygiai išsimaišys ir sutirštės. Galiausiai supilkite sidrą, jį taip pat išmaišykite. Grąžinkite apkepusią vištieną į kepimo indą, sudėkite likusius čiobrelius ir užvirkite. 

5. Uždenkite kepimo indą dangčiu ir įdėkite į įkaitusią orkaitę ir kepkite apie 30 minučių. Po 30 minučių nuimkite dangtį ir kepkite dar 30 minučių be dangčio. 

6. Kol vištiena orkaitėje pasiruoškite obuolius. Juos susmulkinkite riekelėmis ir apkepkite keptuvėje su riebalais, likusiais nuo vištienos. 

7. Ištraukite kepimo indą iš orkaitės ir įmaišykite grietinėlę. Tada grąžinkite į orkaite ir kepkite apie 20 minučių be dangčio. 

8. Vištienai iškepus ištraukite kepimo indą iš orkaitės, įmaišykite apkeptus obuolius, ir patiekite su bulvėmis arba prancūzišku batonu. Skanaus!